Dolina Przygód Nad Szeszupą - Rutka Tartak


Jakie przygody czekają na Małych Wędrowców nad Szeszupą? Na szóstym przystanku Baśniowego Szlaku, w Rutce Tartak, Krasnoludek Sikorek przygotował dla dzieci ścieżkę zdrowia, tor przeszkód i opowieści o życiu leśnych zwierząt.

CZY WIESZ, KTO MIESZKA W LESIE?

Motywem przewodnim kolejnej Wioski Bajek są atrakcje przyrodnicze i zwierzęta zamieszkujące tajemniczą krainę lasów, rzek i jezior Suwalszczyzny. W Dolinie Przygód nad Szeszupą dzieci mogą wypoczywać i uczestniczyć w zabawach na świeżym powietrzu.

jakie zwierzęta znajdziemy w lesie?

Patronem Doliny Przygód jest Krasnoludek Sikorek, którego możecie znać z wiersza Marii Konopnickiej „Pan Zielonka”, w którym występuje pośród innych sikorek. Nasz bajkowy przewodnik zapozna Małych Wędrowców z ciekawostkami o życiu zwierząt.

Czy wiecie, jakie zwierzaki zamieszkują pobliskie tereny? Gdzie przed lisem chowają się zające? A czemu bóbr to świetny budowniczy? Sikorek odpowie wam na wszystkie pytania i opowie o zwyczajach innych mieszkańców lasu. Na dzieci czekają historie o łosiach, dzikach, bobrach i najróżniejszych ptakach.

Podczas wizyty w Krainie Bajek, będziecie mieć niezwykłą szansę na spotkanie z… mamutem! Ogromnym zwierzęciem, które dawno temu zamieszkiwało te tereny.

AKTYWNA ZABAWA NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

Po solidnej porcji wiedzy na temat leśnej fauny przyjdzie pora na aktywną zabawę! Z pomocą krasnoludka Sikorka spróbujemy pokonać skomplikowany, bobrowy tor przeszkód i przeciśniemy się przez wąskie tunele, w których przed lisem chowają się zające.

Znając już fakty na temat mieszkańców lasu, odbędziemy wędrówkę po alejce pełnej kolorowych tropów zwierząt. Zadaniem Małych Wędrowców będzie rozpoznanie, do kogo należą różne ślady. Bajkowy przewodnik zabierze was również na spacer po ścieżce zdrowia.

Zwiedzanie zakończy się opowiedzianą przez Sikorka mroczną, lecz pouczającą legendą o „Czarnym Wilku”,  którego przed wieloma laty można było spotkać nad Szeszupą. W wilczym ciele zaklęta była pokutująca dusza. Ta smutna historia przypomni dzieciom, że zwierzętom również należy się prawdziwy szacunek.

czarny wilk

PUNKT WYPOCZYNKOWY DLA DZIECI I DOROSŁYCH

W szóstej Wiosce Bajek otwarto również wypożyczalnię sprzętu sportowego i punkt informacji turystycznej. Dolina Przygód nad Szeszupą to doskonałe miejsce dla rodzin – teren wioski zagospodarowano dla potrzeb dzieci, a rodzice docenią ciszę i spokój malowniczej okolicy.

Dolinę Przygód można zwiedzać samodzielnie, jednak aby dostać kartę z zadaniami i pieczątki lub w celu zgłoszenia się na zabawę z animatorem, konieczny jest wcześniejszy kontakt telefoniczny.

JAK DOTRZEĆ DO DOLINY PRZYGÓD NAD SZESZUPĄ?

Adres: ul. 3 Maja, Rutka Tartak. Zakole rzeki Szeszupy przy moście.