Wioska Darów Lasu - Kopiec


Wioska Darów Lasu to trzeci przystanek na Baśniowym Szlaku położony w sercu Puszczy Augustowskiej, we wsi Kopiec w gminie Sztabin. Na trzecim bajkowym przystanku będziemy mieli szansę poznać ciekawostki o lokalnej faunie i florze.

Baśniowymi przewodnikami są krasnoludek Modraczek i Jagodowy Król, którego być może kojarzycie z utworu Marii Konopnickiej „Na Jagody”. Podczas zabawy poznamy również uroczą Pannę Borówczankę. Patroni wioski opowiedzą nam kolejne legendy Suwalszczyzny i przekażą swoją wiedzę na temat niezwykłej, lokalnej przyrody. Usłyszymy też wzruszającą historię o miejscowym kamieniu.

LEŚNE PRZYGODY Z JAGODOWYM KRÓLEM I KRASNOLUDKIEM MODRACZKIEM

W Wiosce Darów Lasu na Małych Wędrowców czeka mnóstwo zabaw, ale też zadań. Aby je rozwiązać, będziecie musieli wykazać się niemałym sprytem!

Razem z Jagodowym Królem i krasnoludkiem Modraczkiem będziemy szukać rodziny łosi i spróbujemy policzyć wszystkie borsuki. Podczas warsztatów poznamy świat zwierząt – wejdziemy do wielkiego ula, aby odkryć ciekawostki z życia pszczół i odwiedzimy kopiec z mrówkami olbrzymimi. A to nie koniec przygód! Baśniowy przewodnicy zabiorą nas na zwiedzanie Jagodowego Boru, gdzie będziemy podziwiać florę na łące pełnej kwiatów i spróbujemy policzyć Jagodowych Królewiczów.

jagodowa ścieżka

Baśniowi przewodnicy mają dla najmłodszych ciekawe wyzwania – jagodową ścieżką wybierzemy się na wielką, pajęczą sieć! Wykaż się sprytem i spróbuj ją przejść bez zaplątania się. To nie lada wyzwanie!

Na koniec postaramy się dopasować rośliny i zwierzęta do ich łacińskich nazw i postaramy się odnaleźć wodę na piaszczystej krainie. Aby ją zdobyć, należy wykorzystać specjalną budowlę wodną. Jeżeli Wodny Świat Zabaw jeszcze nic Ci nie mówi, koniecznie musisz sprawdzić to sam!

Po wykonaniu wszystkich zadań nie zapomnij odebrać swojej pieczątki! Na małych Wędrowców czekają również pamiątkowe nagrody.

WIOSKA DARÓW LASU TO IDEALNE MIEJSCE DLA DZIECI I DOROSŁYCH

Wizyta w Wiosce Darów Lasu to nie tylko wesoła zabawa na łonie natury, ale też merytoryczna lekcja o przyrodzie, rozwijająca u dzieci świadomość ekologiczną. To idealne miejsce zarówno na rodzinne wczasy z dziećmi, jak i wycieczkę szkolną. Animatorzy przygotowali dla najmłodszych mnóstwo przygód i zagadek.

Puszcza Augustowska

Wioskę Darów Lasu pokochają również rodzice – nigdzie nie odpoczną tak dobrze, jak pośród ciszy i spokoju Puszczy Augustowskiej! Organizatorzy Baśniowego Szlaku po raz ponowny dowodzą, że nauka może iść w parze z wyśmienitą zabawą, a atrakcje turystyczne adresowane do dzieci, pozwalają zrelaksować się też dorosłym.

JAK DOTRZEĆ DO WIOSKI DARÓW LASU?

Adres: Kopiec 7, Sztabin koło Augustowa - „Janewiczówka”