Wioska Wesołych Wędrowców - Nowa Wieś


Drugi przystanek Baśniowego Szlaku znajduje się zaledwie kilka kilometrów od Suwałk, przy ośrodku „Maniówka” w Nowej Wsi. Wioska Wesołych Wędrowców to miejsce urządzone w prawdziwie sielskim klimacie. Wraz z patronami tej bajkowej wioski, Jankiem Wędrowniczkiem i krasnoludkiem Podziomkiem, dzieci będą mogły odkryć bogactwo lokalnej przyrody, historii i legend.

STWORZYMY WŁASNĄ MĄKĘ!

Wioska Wesołych Wędrowców stylizowana jest na miniaturowe gospodarstwo – na dzieci czekają wiejskie zagrody, Kasina Chata, młyn wiatrowy, Stragan pani Marcinkowskiej, bociania łączka i wiele więcej! Baśniowi Przewodnicy opowiedzą Małym Wędrowcom, jak żyje się na wsi i przeprowadzą zajęcia z podstawowych czynności w gospodarstwie wiejskim.

W wielkim Młynie każde dziecko będzie mogło spróbować stworzyć mąkę, a w wiosce rybackiej razem z bajkowymi przewodnikami wioski nauczą się łowić ryby – przy okazji Janek Wędrowniczek i krasnoludek Podziomek opowiedzą, skąd na Suwalszczyźnie wzięła się ryba sieja. Mali miłośnicy zwierząt będą się świetnie bawić przy drewnianych figurkach przedstawiających wiejskie zwierzątka. Kto da radę wdrapać się i pohuśtać na koziołku?

GDZIE ZNAJDUJE SIĘ NAJWIĘKSZY TERMOMETR NA ŚWIECIE?

Nietypowym punktem w Wiosce Wesołych Wędrowców jest ciekawa atrakcja meteorologiczna – największy na świecie tradycyjny termometr kapilarny.

Sprawdź gdzie jest największy termometr na świecie

W tej wiosce edukacja miesza się z wyśmienitą zabawą – podczas harców z innymi dziećmi można nauczyć się wiele na temat polskiej wsi. Dla najmłodszych uczestników przygotowane są gry i zabawy ruchowe, podczas gdy rodzice mogą odetchnąć i zrelaksować się w sielskim klimacie.

Na koniec, po aktywnej zabawie i wykonaniu wszystkich zadaniach, Mali Wędrowcy otrzymają pieczątkę na swojej Dużej Karcie Wędrowcy i mogą ruszyć w dalsze poszukiwanie przygód na kolejnych przystankach Baśniowego Szlaku.

JAK DOTRZEĆ DO WIOSKI WESOŁYCH WĘDROWCÓW?

Ośrodek „Maniówka”, Nowa Wieś. Wioska znajduje się ok. 7 km od Suwałk, na końcu wsi po prawej stronie.