Zaułek Krasnoludków - Suwałki


„Czy to bajka, czy nie bajka,

Myślcie sobie, jak tam chcecie.

A ja przecież wam powiadam:

Krasnoludki są na świecie!”

W opowieści „O siedmiu krasnoludkach i sierotce Marysi” Maria Konopnicka zapewnia nas, że baśniowe postacie żyją wśród nas. Czy wiesz, gdzie je znaleźć? Rozpocznij poszukiwania na Baśniowym Szlaku Sulwaszczyzny.

Pierwszym przystankiem na bajkowej trasie jest Zaułek Krasnoludków, znajdujący się przy dawnym domu Marii Konopnickiej na ulicy Tadeusza Kościuszki w Suwałkach. To tu pisarka przyszła na świat i spędziła swoje dziecięce lata.

gdzie mieszkają krasnoludki?

GDZIE MIESZKAJĄ KRASNOLUDKI?

W malowniczym ogródku na tyłach muzeum im. Marii Konopnickiej, patroni Zaułka Krasnoludków, Król Błystek wraz ze swoją świtą i niania Anusia, przeprowadzą najmłodszych przez przygodę w bajowym świecie.

Magiczny przewodnicy przygotowali dla Małych Wędrowców specjalne zadania. Potrzebna jest pomoc w odnalezieniu zagubionych gąsek sierotki Marysi, które rozbiegły się po całym ogrodzie. Wędrowcy spróbują swoich sił również podczas poszukiwań skarbu siedmiu krasnoludków – klucza, korony i klejnotów króla Błystka.

Obok zaczarowanej studni, niania Anusia i Król Błystek opowiedzą legendę o powstaniu Suwałk, po czym wszystkie dzieci rozpoczną wspólną zabawę, grając na nietypowej planszy w grę o mieście – pionki do gry są naprawdę ogromne!

PRZENIESIEMY SIĘ DO INNYCH CZASÓW

A to nie koniec atrakcji! Na dzieci czeka też altana teatralna, krzesełka i stoły krasnoludków i olbrzymów, lustra działające jak magiczne zwierciadła i karuzela rodem z epoki Marii Konopnickiej. Podróż w czasie ułatwi też niedzisiejsza melodia kataryniarza.

Po rozwiązaniu wszystkich zagadek i zabawie, na Małych Wędrowców czeka miła niespodzianka oraz możliwość zrobienia zdjęcia na królewskim tronie, które będzie wyjątkową pamiątką z tej niezwykłej przygody.

JAK DOTRZEĆ DO ZAUŁKA KRASNOLUDKÓW?

Adres: ul. Tadeusza Kościuszki 31, Suwałki, ogród przy Muzeum im. Marii Konopnickiej.