Miasteczko Sekretnych Uliczek - Sejny


Miasteczko Sekretnych Uliczek w Sejnach to ostatni przystanek na Baśniowym Szlaku. Inspiracją dla tej Wioski Bajek była wielokulturowa historia miasta. Mali Wędrowcy odwiedzą przedstawicieli przeróżnych narodów, którzy w przeszłości wspólnie żyli na tych terenach i dowiedzą się, jak powstały Sejny.

Po Miasteczku oprowadzą was paź Króla Błystka – krasnoludek Krężołek oraz dziadek, który jest głównym bohaterem wiersza Marii Konopnickiej „Dziadek Przyjdzie”. Bajkowi przewodnicy przygotowali dla dzieci mnóstwo ciekawostek o historii regionu i zabaw związanych ze starodawnymi zawodami. Trasa ostatniej Wioski Bajek jest pełna niezwykłych przygód i zadań.

ZABAWA POPRZEZ NAUKĘ

Sejny to małe miasteczko nad rzeką Marychą, które niegdyś zamieszkiwała wielokulturowa ludność, po której ślady możecie podziwiać dzisiaj. Możecie być zaskoczeni tym, jak wiele kultur dzieliło niegdyś te ziemie.

Dzieci podczas zwiedzania będą mogły zajrzeć do domów rzemieślników: starowiera bednarza, żydowskiego krawca, polskiego szewca i litewskiego piekarza. Dowiemy się również, jak wyglądały ich świątynie. Czym jest zbór? Kto modli się w synagodze? Kogo spotkamy w bazylice? Jakim domem modlitewnym jest molenna?

molenna

Mali Wędrowcy będą mieli za zadanie dopasować przedstawicieli różnych zawodów do ich narodowości, języka i religii. Razem z dziadkiem i krasnoludkiem Krężołkiem, dzieci będą mogły zobaczyć, jak idzie im przyszywanie guzików, zmierzą swoje stopy w zakładzie szewca i dowiedzą się, z jakich składników wypieka się chleb.

Kolejnym etapem zwiedzania jest wyprawa nad wyschniętą rzekę Marychę, w której dzieci spróbują policzyć wszystkie ryby, po czym udadzą się do piaskowej budowli na jej brzegu. Tam dowiecie się jak powstały Sejny i spróbujecie odnaleźć bohaterów tej legendy.

JAK DOTRZEĆ DO MIASTECZKA SEKRETNYCH ULICZEK?

Adres: ul. Konarskiego 23A, Sejny. Przy stadionie miejskim.