Wioska Zapomnianych Wojów - Bakałarzewo


W Bakałarzewie, w Dolinie Rospudy znajduje się Wioska Zapomnianych Wojów, piąty przystanek na Baśniowym Szlaku. Miejsce to inspirowane jest walecznym ludem Jaćwingów – pradawnymi, odważnymi wojownikami.

AKTYWNA ZABAWA NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

aktywność na świeżym powietrzu

Po Wiosce Bajek oprowadzać nas będą krasnoludek Pietrzyk oraz dwóch dzielnych rycerzy Króla Błystka – Mikuła i Pakuła. Animatorzy przygotowali dla dzieci mnóstwo sportowych atrakcji, w które maluchy zawsze chętnie się angażują. Ponieważ na Baśniowym Szlaku edukacja zawsze przeplata się z zabawą, Mali Wędrowcy będą mieli możliwość poznania kultury Jaćwingów, pradawnego ludu, którego waleczność wspominana jest do dziś.

Wioska Zapomnianych Wojów jest ulubionym przystankiem dzieci, które lubią aktywność fizyczną, pokonywanie przeszkód i zadania sportowe. Zwiedzanie rozpoczyna się od gry planszowej, w której pionkami będą… Mali Wędrowcy! Rzucając wielką kostką i przeskakując na kolejne pola, dzieci powoli będą poznawać kolejne informacje na temat historii i życia Jaćwingów.

PRZEZ TOR PRZESZKÓD DO GRODU JAĆWINGÓW

Woje Króla Błystka – Mikuła i Pakuła oraz Pietrzyk, zabiorą dzieci na wędrówkę do grodu Jaćwingów. Wyprawa rozpocznie się ze słowami komendy wojskowej: „Wszyscy w drogę wyruszają, Jaćwingowie już czekają!”.

Droga prowadząca do grodu wojowników nie jest prosta! Mali Wędrowcy muszą pokonać prawdziwy linowy tor przeszkód i przedostać się przez norę złodziei pereł. Komu uda się odnaleźć jaćwieskie ozdoby zgubione na trasie? Kto wytropi złodzieja ziarna? To zadania, z którymi poradzą sobie najodważniejsi mali wojownicy! Ale nie martwcie się! Z dopingiem Mikuły i Pakuły, na pewno dacie radę!

Ci, którzy dostaną się do jaćwieskiego grodziska, spotkają się z jaćwieskim wodzem Skomandem i poznają legendę o Starym Skazdubie.

A to nie wszystkie niezapomniane przygody w Wiosce Zapomnianych Wojów! Po wspólnej zabawie z wojownikami Króla Błystka i wykonaniu wszystkich zadań pamiętajcie o odebraniu pieczątki na dużą Kartę Wędrowca, oraz nagrody za udział w zabawie!

JAK DOTRZEĆ DO WIOSKI ZAPOMNIANYCH WOJÓW?

Adres: ul. Młyńska 11, Bakałarzewo. Przy Gminnej Bibliotece Publicznej.